Depilacja

Laser diodowy LightSheer jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń stosowanym w celu usuwania nadmiernego owłosienia. Jest bezpieczny dla pacjenta — posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA oraz certyfikat ISO 9001. Działanie lasera LightSheer opiera się na działaniu selektywnej fototermolizy. Mieszek włosowy zawierający melaninę pochłania światło lasera diodowego., W efekcie następuje zamiana na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, dzięki czemu przyczynia się do trwałej utraty włosa i destrukcji mieszka. Laser działa najskuteczniej na włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Wszystkie pozostałe okresy wzrostowe włosa, czyli katagen (faza zaniku) oraz telogen (faza spoczynku) są zazwyczaj obojętne na działanie lasera. Ważnym elementem przy stosowaniu depilacji laserowej jest zgolenie włosów przed zabiegiem. Nie można wyrywać ich pęsetą, depilatorem czy woskiem przez okres około 6 tygodni w miejscach na ciele oraz około 4 tygodni w przypadku twarzy. Należy odstawić kremy z witaminą A, C, E oraz retinoidami i kwasami owocowym a także leki i zioła światłouczulające. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również aktywna opalenizna (minimalna przerwa w opalaniu naturalnym lub solarium to 4-6 tygodni). Naturalną reakacją po zabiegu są chwilowe obrzęki oraz zaczerwienienia skóry, które ustępują po 2-3 dniach. Skórę należy traktować delikatnie (nie stosujemy dezodorantów ani antyperspirantów). Ponadto należy stosować fotoprotekcję w miejscach, które były poddane zabiegowi. Odstęp międyzy abiegami wynosi od 4 do 12 tygodni w zależności od wybranej partii ciała, która została poddana depilacji.

W naszym salonie wykonujemy dwa rodzaje depilacji.

1. Pierwsza metoda to usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą rozgrzanego wosku.

2. Druga metoda natomiast to usuwanie owłosienia za pomocą lasera diodowego Light Sheer.

Laser diodowy LightSheer jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń stosowanym w celu usuwania nadmiernego owłosienia. Jest bezpieczny dla pacjenta — posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA oraz certyfikat ISO 9001.
Działanie lasera LightSheer opiera się na działaniu selektywnej fototermolizy. Mieszek włosowy zawierający melaninę pochłania światło lasera diodowego., W efekcie następuje zamiana na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, dzięki czemu przyczynia się do trwałej utraty włosa i destrukcji mieszka. Laser działa najskuteczniej na włosy, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Wszystkie pozostałe okresy wzrostowe włosa, czyli katagen (faza zaniku) oraz telogen (faza spoczynku) są zazwyczaj obojętne na działanie lasera. Ważnym elementem przy stosowaniu depilacji laserowej jest zgolenie włosów przed zabiegiem. Nie można wyrywać ich pęsetą, depilatorem czy woskiem przez okres około 6 tygodni w miejscach na ciele oraz około 4 tygodni w przypadku twarzy. Należy odstawić kremy z witaminą A, C, E oraz retinoidami i kwasami owocowym a także leki i zioła światłouczulające. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również aktywna opalenizna (minimalna przerwa w opalaniu naturalnym lub solarium to 4-6 tygodni). Naturalną reakacją po zabiegu są chwilowe obrzęki oraz zaczerwienienia skóry, które ustępują po 2-3 dniach. Skórę należy traktować delikatnie (nie stosujemy dezodorantów ani antyperspirantów). Ponadto należy stosować fotoprotekcję w miejscach, które były poddane zabiegowi. Odstęp między zabiegami wynosi od 4 do 12 tygodni w zalezności od wybranej partii ciała, która została poddana depilacji.
Wskazania:

Wskazania:

Wskazania:

 • nadmiar owłosienia
 • wrastające włoski
 • porost włosów w miejscach nietypowych dla danej płci

Przeciwwskazania:

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • nowotwory
 • opalenizna
 • łuszczyca
 • bielactwo
 • terapia hormonalna
 • stosowanie substancji fotouczulających (bratek, nagietek)
 • skłonność do bliznowców
 • aktywne infekcje skórne
 • padaczka

Efekty :