Liposukcja ultradźwiękowa

Kawitacja ultradźwiękowa jest bezinwazyjnym, alternatywnym dla skalpela i liposukcji, zabiegiem modelującym sylwetkę. Polega na działaniu zewnętrznego źródła ultradźwięków o określonej mocy bezpośrednio na podskórną tkankę tłuszczową określonej partii ciała. Dzięki wibracji ultradźwiękowej wysokiej częstotliwości następuje wzrost metabolizmu komórek, przyśpieszenie krążenia krwi, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia a także zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii oraz aktywowane są różne enzymy w komórkach. Ultradźwięki stymulują strukturę cząsteczkową tkanki tłuszczowej i usuwają zbędne produkty przemiany materii nagromadzone wokół komórek. Komórki tłuszczowe eliminowane są z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego oraz wydalane z moczem. Dlatego ważny jest etap przygotowania pacjenta do zabiegu kawitacji. Zaleca się kilka dni przed zabiegiem zwiększyć przyjmowanie płynów (wody) o około 1-1,5 l dziennie. Następuje odpowiednie uwodnienie tkanki tłuszczowej, co jest niezbędnym warunkiem dla zaistnienia prawidłowego procesu jej rozbicia. Odpowiednie nawodnienie należy zachować również po zabiegu, by zapewnić prawidłowe oczyszczania organizmu z toksyn i tłuszczu. Dzięki poprawie metabolizmu i przemiany materii kawitacja ultradźwiękowa pomaga likwidować oznaki cellulitu, tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała oraz następuje poprawa elastyczności i jędrności skóry. W zależności od miejsca poddanego modelowaniu oraz ilości tkanki tłuszczowej zabieg wykonywany jest przez 15 do 30 minut. Zazwyczaj wykonuje się serie zabiegów w odstępach tygodniowych. W przypadku wyjątkowo dużego nagromadzenia tkanki tłuszczowej zabieg kawitacji ultradźwiękowej można wykonywać 2 razy w tygodniu.

Kawitacja ultradźwiękowa jest bezinwazyjnym, alternatywnym dla skalpela i liposukcji, zabiegiem modelującym sylwetkę. Polega na działaniu zewnętrznego źródła ultradźwięków o określonej mocy bezpośrednio na podskórną tkankę tłuszczową określonej partii ciała. Dzięki wibracji ultradźwiękowej wysokiej częstotliwości następuje wzrost metabolizmu komórek, przyśpieszenie krążenia krwi, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia a także zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii oraz aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Ultradźwięki stymulują strukturę cząsteczkową tkanki tłuszczowej i usuwają zbędne produkty przemiany materii nagromadzone wokół komórek.
Komórki tłuszczowe eliminowane są z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego oraz wydalane z moczem. Dlatego ważny jest etap przygotowania pacjenta do zabiegu kawitacji. Zaleca się kilka dni przed zabiegiem zwiększyć przyjmowanie płynów (wody) o około 1-1,5 l dziennie. Następuje odpowiednie uwodnienie tkanki tłuszczowej, co jest niezbędnym warunkiem dla zaistnienia prawidłowego procesu jej rozbicia. Odpowiednie nawodnienie należy zachować również po zabiegu, by zapewnić prawidłowe oczyszczania organizmu z toksyn i tłuszczu.

Dzięki poprawie metabolizmu i przemiany materii kawitacja ultradźwiękowa pomaga likwidować oznaki cellulitu, tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała oraz następuje poprawa elastyczności i jędrności skóry. W zależności od miejsca poddanego modelowaniu oraz ilości tkanki tłuszczowej zabieg wykonywany jest przez 15 do 30 minut.

  Zazwyczaj wykonuje się serie zabiegów w odstępach tygodniowych. W przypadku wyjątkowo dużego nagromadzenia tkanki tłuszczowej zabieg kawitacji ultradźwiękowej można wykonywać 2 razy w tygodniu.

Wskazania:

Wskazania:

 • nadwaga
 • cellulit
 • otyłość

Przeciwwskazania:

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia
 • nowotwory
 • rozrusznik serca i metalowe implanty w ciele
 • nadczynność tarczycy
 • stany zapalne organizmu
 • leki rozrzedzające krew , np. aspiryna
 • niesteroidowe leki przeciwzapalne np. Ibuprofen

Efekty :

Efekty:

 • wyszczuplenie i modelowanie sylwetki
 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • ujędrnienie i uelastycznienie skóry
 • odżywienie skóry i tkanek położonych głębiej
 • pobudzenie krążenia
 • stymulacja przemiany materii