Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest nieinwazyjnym zabiegiem modelowania sylwetki i usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, polegającym na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji rozbijających komórki tłuszczowe, które w rezultacie ulegają rozpuszczeniu. Uwolnione tłuszcze w procesie przemiany materii są rozkładane i wydalane z organizmu.

Substancje wykorzystywane w zabiegu lipolizy to mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC jest naturalnym składnikiem naszego organizmu- lecytyna, która od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podane w tkankę tłuszczową powodują rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza z kolei metabolizm tłuszczu.


Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda) których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg
nie jest skuteczny.

Lipoliza iniekcyjna jest nieinwazyjnym zabiegiem modelowania sylwetki i usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej, polegającym na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji rozbijających komórki tłuszczowe, które w rezultacie ulegają rozpuszczeniu. Uwolnione tłuszcze w procesie przemiany materii są rozkładane i wydalane z organizmu. Substancje wykorzystywane w zabiegu lipolizy to mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC jest naturalnym składnikiem naszego organizmu- lecytyna, która od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podane w tkankę tłuszczową powodują rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza z kolei metabolizm tłuszczu. Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda) których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg nie jest skuteczny.

Wskazania:

Wskazania:

  • nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka, brzucha, ,,boczków”, ud, pośladków oraz nad kolanami

Przeciwwskazania:

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • alergia na składniki preparatu
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • padaczka, choroby wątroby i nerek
  • otyłość

Efekty:

Efekty :

  • utrata kilku centymetrów w miejscu iniekcji
  • poprawa mikrokrążenia i metabolizmu komórek skóry
  • symulacja regeneracji skóry
  • odżywienie skóry